Servis3xD Olomouc - Hubení hlodavců, mravenců

Od r. 1991 profesionálně a systémově :

  • - potravinářské a průmyslové objekty,města,obce
  • - komunální oblast,domy,obchodní řetězce
  • - profesionálně proti CoV a zbytečným absencím v práci
  • - specialista na štěnice

Deratizace - Dezinsekce - Dezinfekce

Hubení hlodavců - hmyzu – mikroorganismů

SERVIS 3xD - PRODLOUŽENÁ ZÁRUKA - PŘIJATELNÉ CENY - POJIŠTĚNÍ ŠKOD NA SLUŽBY - DOPRAVA DO 40 km ZDARMA - OVĚŘENÁ DEZINFEKCE PROTI COV NOVÝM MUTACÍM NA OCHRANU ZAMĚSTNANCŮ

Štěnice postelová

1. Problematika štěnic

Je jen málo škůdců, jejichž hubení je tak komplexním problémem, jako u štěnic. Je těžké je objevit, jsou odolné a stále více rozšířené. Zásah proti nim vyžaduje značnou odbornost technického personálu i dobrou spolupráci klienta.

Aby bylo možné čelit tomuto novému problému, je zapotřebí zvolit účinnější přístup k hubení štěnic, než jsme byli zvyklí dosud.

Štěnice

2. Jak se připravit před chemickým zásahem?

Štěnice i při výskytu pouze i několika jedinců odhalíme nejspíše podle skvrn od nestrávené krve na textilu či stěnách, a nebo při nálezu jejich výkalů, svleček či přímo živých jedinců v úkrytech.

Úklid

Pro úspěšný zásah proti zjištěné kolonii je v první řadě zapotřebí důkladný úklid. Jedná se především o vyklizení veškerých skříní a ostatního nábytku v zamořených prostorách. Takto vyklizené oblečení a další textilie je nutné důkladně uzavřít např. v igelitových pytlích a buďto bezpečně zlikvidovat nebo se pokusit zde ukryté štěnice zahubit fyzikálními metodami.

Nejvhodnější je asi celé pytle vystavit několik hodin teplotám nižším než 20°C. Některý textil je možné vyprat při teplotách nad 60°C a nebo propařit v sušičce.

Druhým krokem zásahu nejčastěji bývá vysávání a jiné mechanické prostředky rychlého zabití a odstranění volně lezoucích/málo skrytých štěnic. Zaměřte se na snadno dostupné úkryty (jako jsou švy a záhyby čalounění apod.) a oblasti, kde se mohli ukrýt štěnice vyrušené při přípravě na zásah. Nymfy jsou velmi malé a vajíčka téměř neviditelná, takže spoléhat se pouze na tyto mechanické metody odstranění není realistické.

Samozřejmou nutností po vysávání je důkladné uzavření a opatrná likvidace sáčku z vysavače. Pro rychlé snížení populace štěnic je vždy nezbytné přesně zaměřeného ošetření insekticidy, zejména pak v komplikovaných prostorách s množstvím krytů, kde jsou mechanické metody méně účinné.

Zasažení vajíček štěnic je také velmi důležité. Aplikace insekticidu se neprovádí plošně, ale v pouze přesně lokalizované oblasti, kde se štěnice ukrývají nebo často pohybují.

Životní cyklus štěnice
Štěnice se velmi rychle množí. Z vajíčka se vylíhne dospělý jedinec v rozmezí 5-8 dnů.

3. Odborný zásah

Ošetření dutin

Běžné jsou dutiny typu vnitřku rozvodných krabic, elektrických zásuvek a vypínačů, kabelových lišt
(POZOR – do úplného zaschnutí postřiku nepouštět do sítě elektrický proud), dále stropní podhledy, duté rošty postelí a čalouněného nábytku a podobné struktury.

Štěnice jsou obtížně hubitelné a prakticky nikdy nedojde k jejich naprostému vymýcení jediným zásahem!

Doporučujeme zásah opakovat po jednom měsíci.

Štěnice
Převzato od BASF

Příprava na zásah
Příprava na zásah

Přenos původců
Přenos původců

Střepiny - Štěnice - zdroj: TV Nova

Hubení štěnic provádíme na celé Střední Moravě (Uničov, Litovel, Olomouc, Prostějov, Mohelnice, Zábřeh ,Přerov, Šumperk, Kroměříž, Kojetín, Holešov, Otrokovice, Tovačov, Lutín, Šternberk) ale i Brno, Ostrava, Svitavy, Litomyšl, Česká Třebová,atd.