Servis3xD Olomouc - Hubení hlodavců, mravenců

Od r. 1991 profesionálně a systémově :

 • - potravinářské a průmyslové objekty,města,obce
 • - komunální oblast,domy,obchodní řetězce
 • - profesionálně proti CoV a zbytečným absencím v práci
 • - specialista na štěnice

Deratizace - Dezinsekce - Dezinfekce

Hubení hlodavců - hmyzu – mikroorganismů

SERVIS 3xD - PRODLOUŽENÁ ZÁRUKA - PŘIJATELNÉ CENY - POJIŠTĚNÍ ŠKOD NA SLUŽBY - DOPRAVA DO 40 km ZDARMA - OVĚŘENÁ DEZINFEKCE PROTI COV NOVÝM MUTACÍM NA OCHRANU ZAMĚSTNANCŮ

Jak rychle vybrat firmu na likvidaci štěnic
a
nevyhodit zbytečně peníze

 • Přestaňte studovat informace z internetu, stovky rad, ale jenom část je účinná

 • Zapomeňte na zbytečné pokusy nakoupit na internetu, lapače nebo přípravky na štěnice /podle zákona je zde minimum účinné látky a jde o první pomoc, nic víc/

 • Najděte si raději odbornou, místní /do 40 km/ nejlépe kamennou firmu

 • Jak poznáte firmu, aby to nebyl jenom internetový trik ?

 • Firma má celou adresu na www., nikdy se neutajuje ani částí adresy, ale má ji celou, nikdy nejezdí utajenými civilními vozidly bez označení s odkazem ,že to sousedi nevidí. Firma klidně zastaví o několik ulic dál a problém je vyřešený.

 • Utajují se často ti, co nechtějí převzít za vás odpovědnost , když vás už několikrát zkasírují a to ještě bez dokladu a zásah stále nefunguje.

 • Vždy požadujte protokol o provedené práci , kde je cena , přípravek a popis práce.

 • Firmy mají pevné ceny předem stanovené , ceny ……od nějaké částky jsou obchodním trikem, aby se mohla cena na místě zdvojnásobit.

 • Pokud už naletíte na potulného lišáka, který vám bude tvrdit, že má po celé republice pobočky, tak ať vám je ukáže na www. včetně kompletních adres, ať máte ,kde uplatnit reklamaci, na kterou máte nárok.

 • Naše firma tyto parametry splňuje, ale za poslední rok opravujeme stále mnoho oklamaných zákazníků, kteří se nechali nachytat na podivné inzerce, že hubí štěnice z Olomouce nebo okolí, ale nebyla to pravda. Často vytvářeli ceny bez dokladů a nerespektovali právo zákazníka se přihlásit o zásah zdarma, když akce selhala.

  POKUD JSTE V NOUZI, jsme tu pro vás a máme proškolené techniky. Nikoho již nezatěžujeme co má a co nemá připravovat, sami si to uděláme na místě. Správný postup 1. zásah AKUTNÍ a 2. zásah KONEČNÝ do 1 měsíce, jak uvádí metodika hubení štěnic, ověřte si to na hygienické stanici. Tedy ani méně , ani více.

  Tel. 603400300, SERVIS3XD@SERVIS3XD.CZ

  PROFESIONÁLOVÉ od r. 1991 , jedna značka a jeden směr

  RYCHLE, SPOLEHLIVĚ, a ZA PŘIJATELNOU CENU

  Naše působnost je na celé Střední Moravě (Uničov, Litovel, Olomouc, Prostějov, Mohelnice, Zábřeh ,Přerov, Šumperk, Kroměříž, Kojetín, Holešov, Otrokovice, Tovačov, Lutín, Šternberk) ale i Brno, Ostrava, Svitavy, Litomyšl, Česká Třebová,atd.

  1. Problematika štěnic

  Je jen málo škůdců, jejichž hubení je tak komplexním problémem, jako u štěnic. Je těžké je objevit, jsou odolné a stále více rozšířené. Zásah proti nim vyžaduje značnou odbornost technického personálu i dobrou spolupráci klienta.

  Aby bylo možné čelit tomuto novému problému, je zapotřebí zvolit účinnější přístup k hubení štěnic, než jsme byli zvyklí dosud.

  Štěnice

  2. Jak se připravit před chemickým zásahem?

  Štěnice i při výskytu pouze i několika jedinců odhalíme nejspíše podle skvrn od nestrávené krve na textilu či stěnách, a nebo při nálezu jejich výkalů, svleček či přímo živých jedinců v úkrytech.

  Úklid

  Pro úspěšný zásah proti zjištěné kolonii je v první řadě zapotřebí důkladný úklid. Jedná se především o vyklizení veškerých skříní a ostatního nábytku v zamořených prostorách. Takto vyklizené oblečení a další textilie je nutné důkladně uzavřít např. v igelitových pytlích a buďto bezpečně zlikvidovat nebo se pokusit zde ukryté štěnice zahubit fyzikálními metodami.

  Nejvhodnější je asi celé pytle vystavit několik hodin teplotám nižším než 20°C. Některý textil je možné vyprat při teplotách nad 60°C a nebo propařit v sušičce.

  Druhým krokem zásahu nejčastěji bývá vysávání a jiné mechanické prostředky rychlého zabití a odstranění volně lezoucích/málo skrytých štěnic. Zaměřte se na snadno dostupné úkryty (jako jsou švy a záhyby čalounění apod.) a oblasti, kde se mohli ukrýt štěnice vyrušené při přípravě na zásah. Nymfy jsou velmi malé a vajíčka téměř neviditelná, takže spoléhat se pouze na tyto mechanické metody odstranění není realistické.

  Samozřejmou nutností po vysávání je důkladné uzavření a opatrná likvidace sáčku z vysavače. Pro rychlé snížení populace štěnic je vždy nezbytné přesně zaměřeného ošetření insekticidy, zejména pak v komplikovaných prostorách s množstvím krytů, kde jsou mechanické metody méně účinné.

  Zasažení vajíček štěnic je také velmi důležité. Aplikace insekticidu se neprovádí plošně, ale v pouze přesně lokalizované oblasti, kde se štěnice ukrývají nebo často pohybují.

  Životní cyklus štěnice
  Štěnice se velmi rychle množí. Z vajíčka se vylíhne dospělý jedinec v rozmezí 5-8 dnů.

  3. Odborný zásah

  Ošetření dutin

  Běžné jsou dutiny typu vnitřku rozvodných krabic, elektrických zásuvek a vypínačů, kabelových lišt
  (POZOR – do úplného zaschnutí postřiku nepouštět do sítě elektrický proud), dále stropní podhledy, duté rošty postelí a čalouněného nábytku a podobné struktury.

  Štěnice jsou obtížně hubitelné a prakticky nikdy nedojde k jejich naprostému vymýcení jediným zásahem!

  Doporučujeme zásah opakovat po jednom měsíci.

  Štěnice
  Převzato od BASF

  Příprava na zásah
  Příprava na zásah

  Přenos původců
  Přenos původců

  Střepiny - Štěnice - zdroj: TV Nova

  Info ze světa - Nezničitelní štěnice

  Ve světě mají problém s vyhubením štěnic. My toto ovšem umíme!

  Proč tenhle hmyz nelze prakticky vyhubit?

  Na otázku, proč je tak obtížné zbavit se štěnic, odpověděl nový výzkum odborníků z britské univerzity v Sheffieldu. Jeho závěry vysvětlují, proč se tento parazit, který se živí lidskou krví, dokáže tak rychle vrátit na místa, kde se ho člověk pokusil vyhubit, uvedla BBC

  Štěnice
  Únor 2014, 19:32 – Sheffield, Anglie

  Studie se zaměřila na Londýn, kde se v posledních letech znovu objevují kolonie štěnic. Genetická analýza prokázala, že štěnice ve většině tamních bytů nebo v hotelových pokojích pocházejí z jediného nebo několika málo předků ženského pohlaví.

  Vhledem k plodnosti stačí, aby při hubení unikla jediná štěnice. Ta se rychle postará o početné generace následovníků, které mají tisíce jedinců a živí se hlavně lidskou krví.

  Podle expertů právě lehkosti, s níž jen pár jedinců vytváří nové kolonie, vděčí štěnice za úspěch. Hmyz je to nelétavý a při přesunu je zcela závislý na svém lidském hostiteli. Jenomže s rostoucí mobilitou lidí se štěnice snadno dostávají i na místa, kde byly již dříve vyhubeny, a která jsou od sebe značně vzdálená.

  Dospělá štěnice
  Dospělá štěnice

  V polovině dvacátého století z Londýna takřka vymizely, jestliže v roce 1880 byly v 75 procentech bytů, v padesátých letech jen v 25 procentech a situace se dál zlepšovala.

  Nezničitelné štěnice

  Od osmdesátých let jich však opět přibývá a od roku 1995 čelí Spojené království invazi štěnic, uvedl server listu The Daily Mail. Za posledních deset let se jejich počet v Londýně a střední Anglii trojnásobil. Přispělo k tomu i to, že některé prudké insekticidy jako DDT se přestaly používat. Vůči dalším si tento hmyz vytvořil resistenci.

  Dospělá štěnice
  Dospělá štěnice na snímku z elektronového rastrovacího mikroskopu

  Štěnice navíc dokážou měsíc hladovět a čekat, než se objeví člověk, jehož krví se pak živí.

  Po štěnicích zůstávají nepříjemné následky, protože při bodnutí tento hmyz vstřikuje do rány látku působící v jako anestetikum, které ale vyvolává později alergickou reakci. Zatím není potvrzené, že by přenášely hepatitidu B a C.

  Převzato z novinky.cz