Servis3xD Olomouc - Hubení hlodavců, mravenců

Od r. 1991 profesionálně a systémově :

 • - potravinářské a průmyslové objekty,města,obce
 • - komunální oblast,domy,obchodní řetězce
 • - profesionálně proti CoV a zbytečným absencím v práci
 • - specialista na štěnice

Deratizace - Dezinsekce - Dezinfekce

Hubení hlodavců - hmyzu – mikroorganismů

SERVIS 3xD - PRODLOUŽENÁ ZÁRUKA - PŘIJATELNÉ CENY - POJIŠTĚNÍ ŠKOD NA SLUŽBY - DOPRAVA DO 40 km ZDARMA - OVĚŘENÁ DEZINFEKCE PROTI COV NOVÝM MUTACÍM NA OCHRANU ZAMĚSTNANCŮ

Mravenci Farao

Postrachem moderní civilizované doby. Jde o druh mravenců, kteří s k nám dostali dávno v minulosti s teplých oblasti světa v rámci obchodu s různým zbožím. Oproti běžným mravencům z rodu Lasius , které běžně známe z přírody mají Faraóni svá specifika, která jsou pro běžnou hygienu v domácnosti a kancelářských prostorech na pracovišti nepřijatelná. Jeden se znaků, který je většinou identifikační pro tento druh je to, že se mravenci Farao vyskytují v chladném období roku v domech, kde je teplo, poněvadž přišli z teplých krajin a běžné zazimovací schopnosti jako u nás žijící mravenci neznají.

Z hlediska naší hygienické normy jsou tito mravenci velmi závadní a nepřijatelní v soužití s lidmi / viz. zákon 258 a doplňující předpisy /

 • Mravenec Farao má schopnost přenosu nebezpečných onemocnění, které se šíří na málo viditelných výkalech /na kuchyňské lince, na obalech od potravin,v ložnicích, sociálním zařízení , na pracovních stolech pod.

 • Dále škodí v noci štípáním a to hlavně starým nemocným lidem nebo narozeným dětem, kteří se nemohou bránit a to tím, že je v noci mohou okusovat /jejich závislost je na živočišné bílkovině, zbytky kůže, zaschlé kapky od mléka, masa, vajec kolem sporáků apod./

 • Mohou tak vznikat kožní vyrážky a alergie

 • Pokud se situace v domě dlouhodobě zanedbá, tak dochází k vytváření více kolonií, které mají více královen a i když se zlikviduje několik center, tak i z jednoho centra se za několik roků rozšíří populace opět do okolních objektů.

 • Obecně nalézají i do počítačů, televizí a jiné luxusní techniky, kde je zdroj tepla a zde mohou rozleptávat postupně některé součástky.

ŘEŠENÍ

Nenechávat zbytečně dlouho kolonie působit v domě a co nejdříve se jich zbavit. Úspěšnou likvidaci nelze provádět lokálně, pouze jako celek /celý dům,objekt/, poněvadž tam ,kde se Farao nachází, tam většinou není královna /ta je v klidu ve vedlejším objektu/. Obecně se více vyskytují v noci, v objektu jsou,ale nikdo je ještě neregistruje. Pokud jsou vidět i ve dne, tak je jich už mnoho a objekt je značně zanedbaný.

 • Provede se lehký postřik sklepních prostor nebo suterénů v domě pokud zde je.
 • Umístí se speciální profesionální krabičky s návodem nebo se aplikuje pasta
 • Akce pro celé domy jak doporučuje výrobce jsou se zárukou, ale je prospěšné dodržovat některá pravidla , která jsou každému  osobně předána při akci.
 • Zásah se provádí většinou odpoledne,je nenáročný na přípravu a nikoho mimořádně nezatěžuje. Nepoužívají se jedy , ale přípravky k zástavě plodnosti královen nebo obojí.
 • Objednatel nesmí již používat několik týdnů žádnou chemickou látku v prostoru jako jsou různé spreje , dezinfekce ani aromatické čistící prostředky, aby mravence neodpuzoval.
 • Metoda v profesionálních krabičkách je pomalá, s dlouhým účinkem a v případě, že se udělají větší celky jak uvádí výrobce tak je vždy v záruce minimálně 9 měsíců. 
 • V mnoha domech se mravenci Farao neukázali ani po 5 -10 letech.  Jediné nebezpečí je, když se mravenci donesou opět do objektů, ale v takovém případě trvá velmi dlouho než se opět rozmnoží do neúnosné populace ohrožující lidi.

PREVENCE

Pokud se provede vyhubení mravenců v objektu, tak doporučujeme a provádíme v objektech po 1 – 2 letech  lehkou levnější asanaci postřikem  proti veškerému hmyzu, který se zde pomalým způsobem uhnízďuje a tím zabraňujeme jeho rozvoji a rozšiřování. Jedná se přibližně o 10 druhů komunálního hmyzu jako jsou / mravenci, švábovití, rybenky, pavouci, kožojedi, svilušky, škvoři, vroubenky apod./.

Mravenec Farao