Servis3xD Olomouc - Hubení hlodavců, mravenců

Od r. 1991 profesionálně a systémově :

 • - potravinářské a průmyslové objekty,města,obce
 • - komunální oblast,domy,obchodní řetězce
 • - profesionálně proti CoV a zbytečným absencím v práci
 • - specialista na štěnice

Deratizace - Dezinsekce - Dezinfekce

Hubení hlodavců - hmyzu – mikroorganismů

SERVIS 3xD - PRODLOUŽENÁ ZÁRUKA - PŘIJATELNÉ CENY - POJIŠTĚNÍ ŠKOD NA SLUŽBY - DOPRAVA DO 40 km ZDARMA - OVĚŘENÁ DEZINFEKCE PROTI COV NOVÝM MUTACÍM NA OCHRANU ZAMĚSTNANCŮ

Nejčastější škody způsobené přemnoženými hlodavci

 • Šíření nebezpečných nákaz a epidemií přenosných na člověka i domácí zvířata, např.: tyfus, paratyfus, salmonelóza, leptospiróza, brucelóza a pro člověka v některých případech smrtelná Weilova choroba. Šíření kontaktem, výkaly nebo kousnutím.

 • Prudký a nekontrolovatelný nárůst populace hlodavců ( jedna samice je schopna pětkrát za rok porodit osm až deset mláďat, která mohou mít už za osm až dvanáct týdnů svá mláďata. Kočky a psi nezaručují efektivní řešení. Jedinou účinnou cestou je deratizace pomocí deratizace.

 • Porušování stability lehkých staveb, prohryzání betonových plášťů v kanalizaci.

 • Přehryzání elektrických kabelů /požáry/, narušení energosítě, počítačové rozvody, vodovodního a plynového potrubí v objektech.

 • Jaké zdravotní rizika mohou představovat potkani (Rattus norvegicus)

  Potkan vzhledem ke svým potravním nárokům, které jsou prakticky shodné s člověkem, začal neúprosně osídlovat jeho obydlí a hospodářská stavení. Před jeho rycí a hlodavou činností neobstojí žádné zdivo a po čase ani betonové podlahy. Hlubokými norami se v současnosti dostává z narušené kanalizace např. i pod základy panelových domů a odtud do jejich technologických podlaží. Z těchto prostor se nezřídka vyšplhá po plstí obalených trubkách i do vyšších pater domů, kde mu umakartová bytová jádra za kuchyňskými linkami nejsou žádnou překážkou k přeplněným odpadkovým nádobám Podle odborníků FAO vznikají velké škody jako následek požárů, jejichž příčinou je nahlodaná elektroinstalace.

  Nejzávažnějším problémem pro člověka je přenos nebezpečných nákaz. V naší oblasti se již vyskytují případy Weilovy žloutenky, nebo – li potkaní nemoci. Tato nemoc může u staršího člověka nebo dítěte způsobit smrt. Rovněž jsou potkani jako rezervátor pro infikování klíšťat a následně ohrožují lidi encefalitidou a Lymenskou borreliózou. Mezi nemoci přenosné kousnutím nebo kontaktem přes kožní oděrky patří SODOKA (horečka s krysího kousnutí).

  Statistika hovoří velmi jasně. Kde se likvidují škod. Hlodavci tam je menší nemocnost.

  Z hlediska platné legislativy je výskyt škodl. hlodavců v objektech nepřípustný a odpovědnost je vždy na straně vlastníka objektu.
  Podobná situace je i u vzniku požárů v objektech, kde se může bránit i pojišťovací likvidátor krácením v plnění pojistky v návaznosti na zákon č. 258/2000Sb. a následných novel. (viz. požáry)