Servis3xD Olomouc - Hubení hlodavců, mravenců
Olomouc

Od roku 1991

Specialista na:
  • - bytové domy a hotely
  • - nemocnice a potravinářské objekty
  • - obchodní řetězce
  • - zásahy proti komárům v ovzduší
  • - celoprošné deratizace měst a obcí

Deratizace - Dezinsekce - Dezinfekce

Hubení hlodavců - hmyzu – mikroorganismů

SERVIS 3xD , TRADICE – SÍLA – SPOLEHLIVOST , pro všechny - PRODLOUŽENÁ ZÁRUKA - PŘIJATELNÉ CENY - POJIŠTĚNÍ ŠKOD NA SLUŽBY - DOPRAVA DO 40 km ZDARMA


PÍSKOVIŠTĚ PRO MŠ a OBCE

Na základě opakovaných poptávek jsme vytvořili novou dezinfekční službu , kde byl na nás kladený dotaz jak vyřešit účinně a ekonomicky hygienu v pískovištích pro děti. Naše firma vytvořila novinku, která se začíná rozšiřovat a pokud máte zájem ,můžeme i pro vás udělat nabídku v návaznosti na dodané podklady jako jsou počty pískovišť a jejich plocha.

Dezinfekci lze provést kdykoliv mimo deštivé počasí a mimo teploty pod 3 stupně C . Používají se přípravky, které jsou určené pro zdravotnická zařízení. Náš pracovník pískoviště lehce nakypří a povrchově provede aplikaci dezinfekčního přípravku. Po zásahu se nechává pískoviště 24 hodin bez provozu. Po dezinfekci se vystaví protokol o provedené práci jako průkazný odborný doklad pro případnou kontrolu. Bakterie, roztoči, viry a drobní parazité jsou nejvíce v povrchové vrstvě, kde často přežívají ze zbytků oděrků z kůže od dětí , ale hlavní kontaminace jsou savci a ptáci. Částečná dezinfekce probíhá i ze slunce z UV záření, ale je nedostatečná a na patogeny slabá. Mráz v našich klimatických podmínkách nezajistí dezinfekci ani částečnou, pouze zastavuje jejich rozvoj. Tedy období od března do června a od srpna do listopadu je pro vzrůst negativní mikroflóry nejvýznamnější. Používá se přípravek na bázi aktivního kyslíku, který nezanechává žádné toxické zbytky, což má i běžná chemie v domácnostech. Doporučená dezinfekce je 1x ročně a nebo alespoň někdy, aby se z pískoviště nevytvářelo patologické muzeum , kde se najde úplně všechno co často ohrožuje děti. Tato metoda se používá jak u pískovišť chráněných, tak u volně přístupných. Dezinfekce vychází ze zákona 258, který nepřipouští výskyt patogenních mikroorganismů a odpovědnost přenechává na straně provozovatele. Výhodou dezinfekce je, že se nemusí písek tak často vyměňovat což je vždy pracné a nákladnější než dezinfekce. Písek, který se i vymění je stejně hygienicky rizikový, poněvadž nikdo nezná jeho původ a odkud se dovezl a jak dlouho ležel někde na skládce s možností kontaminace. Tedy riziko, že v novém písku jsou patogenní zárodky od ptáků, koček ,psů a hlodavců /často i lidí / je značné až 80% a jeho výměna se tak stává často nákladná a formální.

Cena za dezinfekci je výhodnější a efektivnější než výměna za nový písek,který bývá často již v nejistém stavu. Návrh rozpočtu provedeme před zahájení dezinfekce, stačí nám dodat rozměry pískovišť na zpracování nabídky. Cena se navrhuje s množstevní přepočtem zakázky tak, aby se subjektivnímu zadavateli vyplatila.

Mikrobiální analýzu písku lze zajistit jako kontrolní test efektivity v akreditované laboratoři pro případ pochybnosti.